Past Committees 

Year President Vice-President General Secretary Treasurer Secretaries
Cultural Education Literary Media Technology Events
2011 Sunil Katepalli Suresh Peddi Mahesh Pawar Vijay Kottapalli Sandhya Yellapragada Bhargav Yerrangi Murthy Rallapalli Vinay Maddineni Surya Pandiri King Koduru
Year President Vice-President Secretary Treasurer Coordinators  
Cultural Education Literary Media Technology  
2010 Madhu Tata Ravindra Allala Venkat Veeraneni Sunil Katepalli Mahesh Pawar Sunil Katepalli Sandhya Yellapragada Suresh Peddi Varaprasad Yadana  
2009 Dr.Satyanarayana Reddy Tangirala Tanuja Puvvada Ganga Anand Akkineni Gireesh Meka Satya Karnati Sai Gorrepati Phani Dokka Madhu Venkayalapati Umesh Muthyala  
2008 Sreedevi Dadithota Dr.Satyanarayana Reddy Tangirala Mallik Rao Medarametla Ganga Anand Akkineni Kamal Satuluru Srivalli Kondur Syamala Cherukumilli Venkat Garidepalli Rajashekhar Nemani  
2007 Rameshbabu Chaparala Sreedevi Dadithota PaddyRao Atmuri Dr. Satyanarayana Reddy  Tangirala  Ram Durvasula Devanand Kondur Ramesh Duvvuri Venu Polisetty Kamal Satuluru  
Year President Vice-President Secretary Treasurer Coordinators  
Cultural Education Literary Movie    
2006 Bala Indurti Rameshbabu Chaparala Adi Chinnathimma Paddy Rao Atmuri Ramesh Duvvuri Ram Durvasula Sridevi Dadithota Venkat Pandiri    
2005 Krishnamohan Pinnamaneni Bala Indurti Rameshbabu Chaparala Srikanth Gongalareddy Dr. Usha Mandava Sridevi Dadithota Phani Dokka Sitaramkumar Yellamraju    
2004 Surender Reddy Mutyala  Krishnamohan Pinnamaneni Bala Indurti Rameshbabu Chaparala Seetha Vallurupalli Bhanurekha Yendapally Phani Dokka Vacant    
2003 Seetha Vallurupalli Surender Reddy Mutyala Ravi Mannam Shobhanbabu Atluri Vijay Chennur Maitreyi Ganagaraju Chary Kandala Kiran Mandava    
2002 Padmalatha Varahabhotla Sudhakar Vallurupalli Venkatreddy Mondeddu Sandeep Potluri Venkat Chennubhotla Malati Tadavarthi Phani Dokka Apparao Balla    
2001 Balarami Valluru Prasad Nimmagadda Ravi Kukkamalla Sudhakar Vallurupalli Padmalatha Varohabhotla Shyamala Cherukumilli Venu Dasigi Rajesh Mallela    
2000 Murty S. Komanduri Ramesh Gude Chary Kandala Srinivas Kilambi Vijaya Dasigi Sreehari Nimmala Suresh Kolichala Sudhakar Vallurupalli    
1999 Rajeshwar Rao Tekmal Murty S. Komanduri Vasanta Kandikuppa Padma Rallapalli Lakshmi Vedala Rajyalakshmi Darivemula Durga Yerramilli Balarami Reddy Valluru    
Year President Vice-President Secretary Treasurer    
1998 Ramakanth Rallapalli  Rajeshwar Rao Tekmal Durga Yerramilli Venkat Chennubhotla            
1997 Nareddy Rajasekhar Jawahar Kotha Lakshmi Vedala Ramakanth Rallapalli            
1996 Jayarami Maddireddy Prasad Chalasani Prabha Varma Mohan Devu            
1995 Chand Akkineni Jayarami Maddireddy Sita Vallurupalli Gokulnath Venkataraman            
1994 Y V Syam Sundar Chand Akkineni Kamala Gokulnath Ramesh Kolachalam            
1993 Sujatha Prasad Jayachandar Reddy Mala Sistla Naren Nagarur            
1992 Narendar G Reddy Muralikrishna Gade Manjula Sampath K. S. Murthy            
1991 Aruna Prasad Kancherla P.S. Lakshmi Rao Sanjeva Rao Sujatha Ginjupalli            
1990 Ravinder Reddy Narendar G Reddy Hyma Mikkilineni Lashmikantha Reddy            
1989 Shyam Nagella Ravulapalli Raja Lakshmi Pemmaraju Srinivas Madala            
1988 Promod G Reddy Sunkara Ranga Rao                
1987 Krishna Akella Anjani Prasad Sujatha Prasad Promod Reddy            
1986 A Damodar Reddy Parvathi Kancherla Seshu Sarma Ravinder Reddy            
1985 Mano I Naidu Dronavalli Kusuma Kalpana Rao Shyamala Naidu            
1984 Ranakumar Nadella Sarala Reddy Vanapalli Mangaraju Krishna Akella            
1983 P Ravi Sarma Lalitha Reddy Yarlagadda Prasad K. M. Matthew            
1982 Jayachand Pallekonda Mano I Naidu Seshu Sarma A Damodar Reddy            
1981 Jaganmohan M Rao Jayachand Pallekonda                

 

      

Sponsors

2020 Sponsorship Package

 
Platinum Sponsors
 
Gold Sponsors

Silver Sponsors
 

Bronze Sponsors
 

Media Partners